GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-02-2024 01:25

Necmettin Erbakan dualarla anılacak

Millî Görüş hareketi lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 13’üncü sene-i devriyesinde 24 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında “Erbakan Haftası” etkinlikleri ile anılacak. Millî Görüş liderinin anma programları başta ülkemiz olmak üzere KKTC, Balkanlar, Ortadoğu ve Avrupa’da ve daha pek çok yerde düzenlenecek.

Necmettin Erbakan dualarla anılacak

Bu yılki etkinliklerin temasını “Necmettin Erbakan ve Millî Görüş Belediyeciliği” olarak belirleyen Saadet Partisi ise, 25 Şubat Pazar Günü İstanbul Kongre Merkezinde Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’mızı Anma ve Millî Görüş Belediyeciliği Başkan Adayları Tanıtım Programı düzenleyecek.

Millî Görüş hareketinin lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının üzerinden 13 yıl geçti. Her geçen yıl daha çok özlemle anılan Erbakan’ın siyasi fikirleri ve ortaya koyduğu düşünceler bugün milyonlarca insanı ve pek çok ülkeyi etkiliyor. Vefat ettiği 27 Şubat 2011 tarihinin üzerinden yıllar geçse de Erbakan, hem fikirleri hem de idealleri gönüllerde yaşıyor.  Erbakan Hocamız, her yıl 24 Şubat ve 2 Mart tarihleri arasında ‘Erbakan Haftası’ etkinlikleri ile anılıyor.

SAADET PARTİSİ “ERBAKAN VE MİLLÎ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİ” TEMASINI SEÇTİ

Yaşamı boyunca ülkesine ve İslam coğrafyasına gerçekleştirdiği hayırlı hizmetlerle tarihe kazınan Millî Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, vefatının 13’üncü sene-i devriyesinde gerçekleştirilecek etkinlikler ile anılacak. Bu kapsamda her vefat yıl dönümünde Millî Görüş lideri Erbakan’ın farklı bir yönüne dikkat çeken Saadet Partisi, “Erbakan Haftası” adını verdiği etkinliklerin bu yılki temasını “Erbakan ve Millî Görüş Belediyeciliği” olarak belirledi.

EN BÜYÜK PROGRAM PAZAR GÜNÜ İSTANBUL’DA

Bu kapsamda 25 Şubat Pazar Günü İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan ‘Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’mızı Anma ve Millî Görüş Belediyeciliği’ programı gerçekleştirecek. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun da katılacağı programda, Millî Görüş liderinin hayatını anlatan sinevizyon videolarının yanı sıra temaya uygun olarak Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın belediyelere ilişkin sözleri de paylaşılacak.

BİRÇOK ÜLKEDE ANMA PROGRAMLARI DÜZENLENECEK

Millî Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan, hayatı boyunca “Yaşanabilir Bir Dünya” ve “Adil Düzen” gibi kavramların yanı sıra kuruculuğunu üstlendiği D-8 projeleriyle başta ülkemiz olmak üzere İslam coğrafyası ve bütün insanlığın barış ve huzur içinde yaşaması için çalışmalar gerçekleştirdi. Bu çalışmalarıyla milyonlarca kişi tarafından tanınır hale gelen Erbakan’ı anma etkinlikleri ülkemiz başta olmak üzere KKTC,  Balkanlar, Ortadoğu ve İslam ülkeleri ve Avrupa’da binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirilecek.

PEK ÇOK STK DA ETKİNLİKLER DÜZENLEYECEK

Saadet Partisi’nin düzenleyeceği programlar dışında Millî Görüşçü Kuruluşlar da şehirlerde etkinliklere imza atacak. MİLKO kuruluşları dışında yer alan sivil toplum kuruluşları da merhum lider Erbakan’ın hayatını geniş kitlelere ulaştırmak için programlar düzenleyecek. İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra diğer şehirlerde de Erbakan’ı anma programları düzenlenecek.

Ali Ekber - Ankara

Gazete AntalyaGazete Antalya