EKONOMİ
Giriş Tarihi : 28-05-2024 00:26

Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi’nden dev proje.

Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi’ne ait 17 dönümlük inşaat alanına sahip arazide, 280 dükkanlık Akdeniz Sanayi Sitesi (Akdeniz Modern) projesinin temel atma töreni coşkulu şekilde gerçekleştirildi.

Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi’nden dev proje.

Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi’ne ait arazide Ilgazlar İnşaat tarafından yapılacak olan 280 dükkanlık Akdeniz Sanayi Sitesi (Akdeniz Modern) projesinin temel atma töreni, Antalya siyaset, sivil toplum kuruluşu ve iş dünyasından çok sayıda temsilcinin katılımı ile gerçekleştirildi. Törene Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Alptekin, Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Siyasi Parti Antalya İl ve İlçe Başkanları, Antalya Ticaret Odası Başkanı Ali Bahar, Esnaf Odaları, Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanları, STK Başkanları, Başkan Vekilleri ve çok sayıda sanayi esnafı katıldı.

BÜYÜK MÜCADELELER VERDİK!
Törende ilk olarak proje ihalesini alan, Ilgazlar İnşaat A.Ş. tarafından hazırlanın proje tanıtım filmi izlendi. Filmin ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Öztürk, projenin hayata geçmesinde bu güne kadar verilen mücadelelerden bahsetti, Valilik, Antalya Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanları dahil tüm emeği geçenlere teşekkür etti, proje hakkında bilgiler verdi. Kooperatife ait arsanın 45 yıldır 300’e yakın gece kondu ile işgal altında olduğunu söyleyen Öztürk, yıllarca süren mücadele ile gecekonduların alandan tahliye edilmesinin tarihi bir başarı olduğu vurguladı. Gelinen noktada 208 adet, üçer katlı modern dükkanlara sahip sanayi sitesine kavuşacaklarını belirten Öztürk, ‘Yaptığımız ihaleye en yüksek teklifi veren  Ilgazlar İnşaat A.Ş. 3 yıl içerisinde projeyi tamamlayacak. İlgili Belediyelerimizin de alt ve üst yapı çalışmaları ile 2500 iş yerinden oluşan mevcut Akdeniz Sanayi Sitemiz, bu proje ile 2700’ün üzerinde dükkan ve yaklaşık 17 bine çıkacak çalışan sayısı ile dev bir kompleks haline gelecek’ dedi. Akdeniz Sanayi Sitesinin ilk kuruluş yıllarından bu güne kadar geldiği süreci de özetleyen Öztürk, konuşmasını sonunda okudu esnaf şiiri ile alkış topladı.

PROJEYE KATKILARIMIZ DEVAM EDECEK.
Kepez Belediye Başkan Vekili Refik Emre Alptekin de yaptığı konuşmada, Akdeniz Sanayi Sitesi’nin Kepez ve Antalya ticaretine sağladığı artılardan bahsetti, Kepez Belediyesi olarak projeye katkılarının devam edeceğini söyledi. Alptekin konuşmasının sonunda, ‘31 Mart yerel seçimlerinde başkan seçilen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ün de tekrar esnaf ile buluşması için, yüce Türk adaletinin ferasetine ve sağduyusuna güveniyoruz.’ Dedi.

BAŞKAN BÖCEK, PROJE İÇİN 24 AY SÖZÜ ALDI!
Temel atma töreni finalinde konuşmasını gerçekleştiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise otobüs ve traktörü ile sanayiye geldiği yıllarından ve siyasete geçiş sürecinden bahsetti. Projenin tamamlanması ile oluşacak iş ve ekonomik hacmin önemi vurgulayan Böcek, proje ile ilgili Antalya Büyükşehir Belediyesi, ASAT ve diğer tüm birimler olarak gereken tüm desteğin verildiğini ve verilmeye de devam edileceğini söyledi. Konuşmasının bir bölümünde kürsüden Ilgazlar İnşaat A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ilgaz’a dönen Başkan Böcek, normalde 3 yılda bitirilmesi planlanan proje için bitiş tarihi sözü istedi. Şirket yetkilisi İsmail Ilgaz ise projeyi 24 ayda bitireceklerini müjdeledi. Konuşmasının sonunda Böcek, ‘Çıraklığını yapmadığın işin ustalığına soyunmayacaksın.’ Diyerek sözlerini tamamladı.

DEV TESİSİN TEMELİ ATILDI
Konuşmaların ardından davetlilerin katılımı ile 280 dükkanlık dev tesisin temeli dualar eşliğinde atıldı. Tören sonrası misafirler hazırlanan kokteylde bir araya geldi, sohbet etti.


YENİ NESİL SANAYi ‘AKDENİZ MODERN’
Antalya şehri ve Akdeniz bölgesinin en büyük sanayi sitelerinden biri olan Akdeniz Sanayi Kooperatifi, piyasa ihtiyaç ve beklentilerine göre 208 iş yerinden oluşan yeni bir merkezi hayata geçiriyor.

Çevre ve iş yeri düzenlenmeleriyle modern, sürdürülebilir ve yenilikçi bir anlayışın izlerini taşıyan Akdeniz Modern, Antalya ve Bölgenin ticaretinde fark yaratacak cazibe merkezi olacak. Proje, çevre düzenlemeleri, otopark imkanları, ana arterlerle olan kolay bağlantılarıyla bölgenin her noktasına ulaşılabilir bir konumda yer alıyor.

Antalya sanayi, iş ve ticaretinin kalbi Akdeniz Modern’de atacak. Mevcut sanayi sitelerinin ötesinde modern bir ticaret, iş ve sanayi merkezi olarak düşünülen bu “kompleks” Antalya iş ve ticaretinin kalbinin atacağı yeni bir merkez olacak.

Gazete AntalyaGazete Antalya