BÖLGE
Giriş Tarihi : 24-05-2024 19:57

Başkan Kara’dan Dereceye Giren Miniklere Ödül

Anatolia Hastane grubu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla “Beyaz Önlüklü Kahramanlar” temalı bir resim yarışması düzenledi.

Başkan Kara’dan Dereceye Giren Miniklere Ödül

Anatolia Hastane Grubu tarafından üçüncüsü düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren miniklere ödülleri Side Anatolia Hastanesi’nde verildi. Ödül törenine, Manavgat Belediye Başkanı Dr. Niyazi Nefi Kara, Manavgat İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cavit Sevim, Anatolia Hospital Side Hastane Direktörü Cem Kaya Köken, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, oda başkanları, STK temsilcileri, sağlık çalışanları, öğrenciler ve veliler katıldı.

Dereceye giren miniklere ödülleri verildi

Geleceğin teminatı çocukların sağlık alanına ilgilerini çekmek, sağlıkla ilgili duygu ve düşüncelerini olumlu etkilemek ve farkındalık oluşturmak amacıyla yapılan yarışmada dereceye giren miniklere birbirinden güzel ödüller takdim edildi. Birinci olan Serik Gedik İlkokulu öğrencisi Ela Nur Yerlikaya’ya ödülü Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara tarafından verildi.

Dereceye giren minikler ve ödülleri şu şekilde:

Serik Gedik İlkokulu - Ela Nur Yerlikaya – Bisiklet

Muratpaşa Özel Antalya Maya İlkokulu - Öykü Yıldırım - Scooter

Serik Dr. Gülşen Dr. Baki Özpınar İlköğretim Okulu – Furkan Akgül - Paten

Köker, devamı gelecek dedi

Ödül töreninde konuşan Anatolia Hospital Side Hastane Direktörü Cem Kaya Köker, “Sanat, duygularımızı, düşüncelerimizi en iyi ifade edebildiğimiz yollardan birisi. Burada gördüğünüz tüm resimler, bizim çocuklarımızın iç dünyalarını sundukları birer yapıt. 14 Mart Tıp bayramı dolayısıyla yaptığımız yarışmamızın bu sene üçüncüsünü gerçekleştirdik. İlkini Kemer bölgemizde, ikincisini Lara Hastanemizde yaptık. İlerleyen yıllarda da devam ederek bunu geleneksel hale getirmek istiyoruz. Çocuklarımıza çok teşekkür ediyor, gelecekte de başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“Çok güzel mesajlar vermişler”

Toplumda sağlık bilincini artırmak için bu tarz yarışmaların çok önemli olduğu söyleyen Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, sağlıkta ekip olarak çalışmanın önemini vurguladı. Başkan Kara, “Çocuklarımıza, toplumumuza hekimlik bilincini vermemiz gerekiyor. Bir hekim olarak her zaman bir ekip olduğumuz söyleriz. Ambulans şoföründen yöneticisine kadar sağlıkta bir ekibiz. Bir tanesi işlemezse hepsi çöker. Çocuklarımızın resimleri de gerçekten çok güzel ve anlamlı. Çok güzel mesajlar vermişler, hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum. Nazik davetiniz ve katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ederim.” dedi.

Gazete AntalyaGazete Antalya