GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-06-2024 22:36

Büyükşehir izcileri havalimanını gezdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi izcileri, yılda milyonlarca yerli ve yabancı misafirin geldiği Antalya havalimanını gezdi. Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Fraport TAV işbirliği ile düzenlenen programda izciler, havalimanını gezerken büyük bir keyif aldı ve bakımda olan bir uçağı inceleme fırsatı da buldu.

Büyükşehir izcileri havalimanını gezdi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, bünyesinde yürütülen izcilik faaliyetleri kapsamında genç izciler için düzenlediği çeşitli aktivitelerle izcilerin hem sosyalleşmesini hem de bilgilenmesini sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi izcilerinin bu kez ziyaret noktası her yıl milyonlarca yolcuyu ağırlayan Antalya Havalimanı oldu. Fraport TAV iş birliği ile düzenlenen programda Büyükşehir Belediyesi izcileri ilk olarak iç hatlar terminalini gezdi.

İLK KEZ KOKPİTİ GÖRDÜLER

Havalimanının işleyişi hakkında yetkililerden bilgi alan izciler daha sonra ise apronda bakımda bulunan bir uçağı inceledi. Hayatlarında ilk kez bir uçağın kokpitini görme fırsatı bulan izciler büyülendi. İzciler gezi boyunca meraklarını gidermek için ekip liderleri ve havalimanı süpervizörına sorular yöneltti. Uçakta büyük bir heyecan yaşayan izciler, daha sonra Devlet Hava Meydanları İşletmesi Kaza Yangın İstasyonu yetkililerinden bilgi alarak, kısa bir yangın söndürme gösterisi izledi. Genç izcilerin havalimanı gezisi büyük bir keyifle son buldu.

Gazete AntalyaGazete Antalya