POLİTİKA
Giriş Tarihi : 18-03-2024 14:41

Düzen: “Çanakkale Zaferi, esaret ve dayatmaya boyun eğmeyeceğinin delilidir”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, Çanakkale Zaferi'nin 109. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Çanakkale Zaferi’nin, adı tarihe altın harflerle yazılmış bir kahramanlık destanı olduğunu kaydeden Düzen; “Çanakkale zaferi, milletimizin hangi şart olursa olsun esaret ve dayatmaya asla boyun eğmeyeceğinin delilidir” dedi.

Düzen: “Çanakkale Zaferi, esaret ve dayatmaya boyun eğmeyeceğinin delilidir”

Çanakkale direnişinde, Anadolu’nun yanı sıra, Tebrizli, Halepli, Şamlı, Silistreli, Bağdatlı Kudüslü yüzlerce şehidin verildiğini hatırlatan İl Başkanı Ramazan Düzen; “Tarih sadece anmak için değil anlamak ve ders çıkarmak için vardır. Çanakkale Zaferi’nden alınması gereken en önemli ders ise; birlik ve beraberliğimizdir. Bundan 109 yıl önce Çanakkale’de ortaya konan kardeşlik iklimini, bütün coğrafyaya yayacak şekilde yeniden inşa etmek zorundayız. Çünkü biz bir ve beraber olursak aşamayacağımız hiç bir engel, bozamayacağımız hiçbir oyun yoktur” dedi.

Ülkemizin ve bölgemizin bugün Çanakkale’den daha sinsi ve tehlikeli kuşatmalarla karşı karşıya bulunduğunu belirten İl Başkanı Ramazan Düzen: “Dedeleri Çanakkale’de omuz omuza çarpışırken şehit düşenlerin torunları bugün aralarına fitne tohumları ekilerek birbirine düşürülmeye çalışılıyor. İslam coğrafyası, etnik, bölgesel ve mezhepsel farklılıklar tahrik edilerek parçalanmaya çalışılıyor. Bu oyunu bozmanın yolu daha fazla birlik, daha fazla beraberlik ve daha fazla kardeşliktir. Daha fazla adalet, daha fazla özgürlüktür. Bizi kutuplaştırmaya çalışanlara inat daha fazla kucaklaşmaktır. Ayrıştıran değil birleştiren olmaktır. Bu temenni ile aziz milletimizin Çanakkale Zaferi’nin 109. yılını kutluyor, bu vatanı korumak için can veren tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

AYDIN ÇEVİK / ANTALYA

Gazete AntalyaGazete Antalya