GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-03-2024 13:06

Düzen: “İstiklâl Marşımız, büyük bir inancın sembolüdür”

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, İstiklâl Marşı’nın kabulü ’nün 103’ncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Düzen: “İstiklâl Marşımız, büyük bir inancın sembolüdür”

İstiklâl Marşı’nın kabulünün 103’ncü yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, “İstiklâl Marşımız, bu cennet vatanda millet olarak hep birlikte aynı ideali paylaşmanın, medeniyetimize, milletimize ve geleceğimize kast eden dâhili ve harici düşmanlara karşı güçlü bir mücadelenin ifadesidir” ifadelerini kullandı.

“DEĞERLERİMİZİ KORUYACAK BİR BİLİNCE SAHİP OLMAK EN BÜYÜK SORUMLULUK”

Düzen, mesajında şunları kaydetti: “Ezanımıza, bayrağımıza, bağrında değerlerimiz yolunda nice hatıralar taşıyan aziz vatanımıza karşı görevlerimizi hakkıyla yerine getirmek ve bu değerleri koruyacak ve yaşatacak bir bilince sahip olmak her birimiz için tarihe, bugüne ve istikbale dair en büyük sorumluluktur. Bu duygu ve düşüncelerle; İstiklâl Marşımızın TBMM tarafından kabulünün yıldönümünde, vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Cenâb-ı Hak’tan milletimizi ve memleketimizi her türlü tehlike ve kötülüklerden muhafaza buyurmasını ve ilelebet payidar kılmasını niyaz ediyorum” dedi.

Gazete AntalyaGazete Antalya