EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-04-2024 19:26

Ekonomik kriz vurdu! İki Türk şirket iflas etti

Ekonomideki kötü gidişat vatandaşı olduğu kadar şirketleri de büyük ölçüde etkiliyor. Öyle ki ekonomik kriz veteriner hekimlik hizmetleri ve ambalaj alanında faaliyet gösteren iki firma iflas etti!

Ekonomik kriz vurdu! İki Türk şirket iflas etti

Ekonomik krizin gölgesinde artan döviz kuru ve enflasyon, birçok şirketi mali açıdan zor duruma sürüklüyor. Bu zorluklarla başa çıkmakta zorlanan firmalar birer birer kepenk kapatmak zorunda kalıyor. Son olarak, Bursa'da faaliyet gösteren iki şirketin iflas ettiği duyuruldu.

Veteriner Hekimlik Hizmetleri Hay. San ve Tic. Ltd. Şirketi ve Ted Kağıtçılık Ambalaj Pazarlama Ticaret Limited Şirketi isimli firmaların iflas kararı, İnegöl İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından alındı.

Her iki firmada ekonomik kriz, Artan döviz kuru ve enflasyon, firmaların maliyetlerini kontrol altına almasını zorlaştırdı. Bu durum, firmaların borçlarını ödeyememelerine ve iflasa sürüklenmelerine yol açtı.

DAHA ÖNCE KONKORDATO TALEBİ REDDEDİLMİŞTİ

İnegöl'de bulunan iki şirket, bir süre önce konkordato talebinde bulunmuştu. Konkordato, firmaların borçlarını yeniden yapılandırmalarını ve iflastan kurtulmalarını sağlayan bir yasal düzenlemedir.

Ancak, konkordato talepleri kabul edilmeyen firmalar, iflas yoluna gitmek zorunda kaldı.

TÜM VARLIKLAR TASFİYE EDİLECEK

İflas kararı alan firmaların tüm varlıklarının tasfiye edileceği bildirildi. Bu kapsamda, firmaların alacaklıları ve borçluları ile ilgili işlemler de yasal çerçevede yürütülecek.

 

Ekonomik kriz vurdu! İki Türk şirket iflas etti..

 

 

Ekonomik kriz vurdu! İki Türk şirket iflas etti..

Gazete AntalyaGazete Antalya