GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-04-2024 19:01

Erdoğan: İsrail ile yoğun ticaret bitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün Alman mevkidaşıFrank-Walter Steinmeier ağırladı. İki lider ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, "İsrail ile yoğun ticari ilişkileri artık ayakta tutmuyoruz, o iş bitti. Bunu da kısa zaman önce Dışişleri Bakanım açıkladı." dedi.

Erdoğan: İsrail ile yoğun ticaret bitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ile ortak basın toplantısında konuştu. 

Türkiye'nin, işgal ettiği Filistin topraklarında 201 gündür yaklaşık 40 bin kişiyi şehit eden İşgalci İsrail'le ticaret yapması kamuoyunda büyük tepki çekmiş aylardır verilen tepkilere sessiz kalan AKP iktidarı İsrail'le ticaret yapılmadığı ileri sürmüştü. Tepkilerin artmasının ardından bu kez Ticaret Bakanlığı İsrail'le ticaret kısıtlaması getirildiğini açıklamıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bugün Alman mevkidaşıFrank-Walter Steinmeier ağırladı. İki lider ortak basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, "İsrail ile yoğun ticari ilişkileri artık ayakta tutmuyoruz, o iş bitti. Bunu da kısa zaman önce Dışişleri Bakanım açıkladı." dedi. 

Gazete AntalyaGazete Antalya