BÖLGE
Giriş Tarihi : 06-10-2023 22:27

Finike’ye 827 milyon TL’lik yatırım

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Finike ilçesinde muhtar, iş insanları, oda ve STK temsilcileriyle buluşarak, sorun, talep ve önerileri dinledi. Başkan Böcek, kısa sürede tamamlanacak projelerle birlikte Finike’de toplam 827 milyon liralık yatırım gerçekleştirmiş olacaklarını söyledi.

Finike’ye 827 milyon TL’lik yatırım

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in Finike buluşmasına Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, meclis üyeleri, muhtarlar, iş insanları, oda ve STK temsilcileri ve belediye bürokratları katıldı. İlk olarak muhtarlarla bir araya gelen Başkan Muhittin Böcek, Finike’ye kazandırdığı ve yapacağı hizmetleri anlattı. Tek tek muhtarlara söz verip, sorun ve taleplerini not alan Başkan Böcek, bürokratlarına gerekli çalışmaların yapılması için talimat verdi.

ALT YAPI SORUNUNU ÇÖZDÜK

Planlı kurallı kimlikli bir kent hedefiyle Finike’ye adına yakışır bir Cumhuriyet Meydanı kazandırdıklarını, kreş açtıklarını söyleyen Başkan Böcek, yarım kalan Eroğlu Nuri Cami’ni tamamladıklarını hatırlattı. Finike’nin alt yapı ve kanalizasyon sorununu da çözdüklerini kaydeden Başkan Böcek, yerelden kalkınma hedefiyle tarıma önemli destekler sağladıklarını anlattı. Başkan Muhittin Böcek, Finike’de mahalle yollarını söz verdikleri gibi planlama dahilinde asfaltlamaya devam ettiklerini, özel idare zamanından kalma asbestli içme suyu borularını da yenilediklerini aktardı. Başkan Böcek, Finike’de kısa sürede tamamlanacak projelerle birlikte toplam 827 milyon liralık yatırım gerçekleştirmiş olacaklarını söyledi.

ORTAK AKILLA YÖNETİYORUZ

Finike’de iş insanları ile toplantı yapan Başkan Böcek, sorun ve talepleri yerinde tespit ederek, çözüm yollarıyla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Antalya’yı ortak akılla yönettiklerini ifade eden Böcek, coğrafi işaretli Finike Portakalının en iyi şekilde nasıl değerlendirilebileceğine yönelik fikirleri dinledi.

Finike için yapılması gereken ne varsa yapmaya devam edeceklerini kaydeden Başkan Muhittin Böcek, “Sizlerin önerileri doğrultusunda çalışmalar yapıyoruz. Bu sorumluluk içerisinde ne söylediysek fazlasını yapmaya gayret ediyoruz. Dönemi kurtarmak için, seçime kadar göz boyamak için işler yapmıyoruz. Finike’nin kanalizasyon sorununu çözdüğümüz gibi azim ve kararlılıkla diğer sorunları da çözmeye devam edeceğiz” dedi.

BİZİ DİNLEYEN BAŞKANLARA ALIŞIK DEĞİLİZ

Finike Şoförler Odası Başkanı Ziya Aydemir ise esnaf temsilcisi olarak kendilerini dinleyen başkanlara alışık olmadıklarını söyleyerek, “Sizlerin sayesinde sizlere birebir sorunları aktarabiliyoruz. Büyükşehir’den alacak olduğumuz hizmetleri ivedilikle hızlı bir şekilde alıyoruz. Sizlere çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN GEYİKÇİ’YE ZİYARET

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’yi makamında ziyaret ederek, ilçeye kazandırılacak projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu. Başkan Böcek, Finike’de CHP ilçe örgütü ve yönetimini de ziyaret etti.

ASFALT ÇALIŞMASINI DENETLEDİ

Başkan Muhittin Böcek, Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından Finike Yayla Bulvarı ve Atatürk Caddesi’nde başlatılan sıcak asfalt çalışmalarını denetleyerek, çalışma hakkında bilgi aldı. 7 kilometrelik asfalt çalışmasının 42 milyon liraya mal olacağını kaydeden Başkan Böcek, “Sevgili Finikeli hemşehrilerime ve yolu kullananlara hayırlı olsun” dedi.

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Büyükşehir Belediyesi tarafından iki yıl önce başlatılan alt yapı çalışmalarının sona geldiğini belirten Başkan Mustafa Geyikçi de, “Büyükşehir Belediyemiz şimdi de asfaltlama çalışmalarına başladı. Muhittin Başkanıma Finike halkı adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gazete AntalyaGazete Antalya