GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-06-2024 22:33

Kepez’de bayram

Antalya’daki teleferik kazası nedeniyle 57 gündür tutuklu bulunan Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’e, ilk mahkemede tahliye kararı çıktı. Özgürlüğüne kavuşan Başkan Kocagöz, Kepez Belediyesi önünde; “Özgürlük o kadar değerli ki, hava gibi su gibi…” diyerek, özgürlük, barış, umut, sevgi ve huzurun sembolü olan beyaz güvercin uçurdu.

Kepez’de bayram

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz, özgürlüğüne kavuştu. Antalya Adliyesi’nde 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 09.00’da görülen davadan saat 17.13’te,  Kocagöz’e ilk duruşmada tahliye kararı çıktı. Mahkeme saatinde Antalya Adliyesi’nin önü Kocagöz’ü sevenlerle doldu taştı. Yüzlerce kişi adliye önünde duruşma salonundan gelecek tahliye kararını gün boyu büyük bir umutla bekledi.  Yaklaşık 7 saat süren duruşmadan beklenen karar çıktı. Kocagöz, tahliye edildi. Duruşmayı CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Antalya Milletvekilleri Sururi Çorabatır, Cavit Arı, Aliye Coşar, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, ilçe belediye başkanları, CHP Antalya il ve ilçe örgütleri ile çok sayıda vatandaş izledi.

İLK AÇIKLAMA; GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ZEYBEK’TEN

Tahliye karının ardından Antalya Adliyesi önünde bir açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek “Antalya Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülmekte olan teleferik kazası ile mahkemenin bugünkü duruşmasında; Antalya’mızın en büyük ilçesi Kepez’imize 31 Mart 2024 tarihinde yapılan seçimlerde halkın oyları ile belediye başkanı seçilen Mesut Kocagöz, bugün mahkemenin verdiği karar ile tahliye edilmiştir. Kendisi birazdan cezaevine gidecek, işlemleri tamamlandıktan sonra, Kepez Belediyesi’ne geçecek ve yurttaşlarımızla buluşacaktır. 12 Nisan tarihinde meydana gelen kaza sonrasında uzun süre tutuklu kalmıştır, haksız yere tutuklu kaldığını düşünüyoruz. Geçte olsa mahkemenin bugün kendisi lehine vermiş olduğu kararı ile Kepez halkına yapacağı hizmetler için bir başlangıç olmuştur. O nedenle biz bugün 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nin vermiş olduğu Mesut Başkan, lehine tahliye kararını memnuniyetle karşılıyoruz. İlk haberi alır almaz sayın Cumhurbaşkanı ile görüşmekte olan sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’e hızlı bir biçimde tahliye kararını ilettik. Tekrar geçmiş olsun. Başta Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek, il başkanımız, milletvekillerimiz, Antalya’daki belediye başkanlarımız, örgütümüz bu dava sürecini büyük bir olgunlukla ve sağduyuyla, serin kanlılıkla takip etmiştir. Hepimiz bugün tahliye olması gerektiğini biliyorduk. Bu kararı şimdi Kepez Belediyesi’nin önünde yurttaşlarımızla, belediye çalışanları ve ailesiyle kutlayacağız. Tekrar Kepez’imize, Antalya’mıza geçmiş olsun. “dedi.

ADALET TECELLİ EDECEK DİYE BEKLEDİK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’te “Bizde uzunca bir süredir adalet tecelli edecek diye bekliyorduk. Bugün mutlu haberi aldık. Öncelikle ailesine, sevdiklerine, Antalya’mıza, Kepez halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Adalet tecelli etti. Yarında Antalya Büyükşehir Belediyesi meclisimizde Mesut Kocagöz kardeşim yerini alacak. Meclisimizi onurla, gururla, azimle yönetmeye devam edeceğiz. “diye konuştu. Konuşmaların ardından protokol heyeti, tahliye edilen Mesut Kocagöz’ü karşılamak için Kepez Belediyesi’ne geçti.

CEZAEVİ ÇIKIŞI SEVENLERİ KARŞILADI

Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz de adliyedeki duruşmanın ardından 57 gündür tutuklu bulunduğu Antalya Cezaevi’nden çıkış işlemlerinin tamamlanması ile özgürlüğüne kavuştu. Cezaevi çıkışı büyük bir coşkuyla karşılanan Kocagöz, ilk önce çok sevdiği Kepez halkına koştu. Başkan Kocagöz’ü Kepez Belediyesi önünde CHP protokolü, belediye başkanları, il ve ilçe örgütleri, Kepezliler ve belediye personeli büyük bir heyecanla karşıladı. Kepez Belediyesi önündeki karşılamada ilk konuşmayı gerçekleştiren CHP İl Başkanı Nail Kamacı, “Mesut Kocagöz yeniden koltuğuna oturuyor. Bugün yeniden 650 milyonluk Kepez’i yönetmeye gelen Belediye Başkanımız Mesut Kocagöz, hoş geldin.” dedi. Kamacı, bu süreçte başkan vekilliğini yürüten Prof. Dr. Refik Emre Altekin ve belediye meclis üyelerine de teşekkürlerini iletti. 

KOCAGÖZ, GÜVERCİN UÇURDU

Alkışlar arasında sevenlerine seslenen Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz de, “Özgürlük o kadar değerli ki, hava gibi su gibi…” diyerek, özgürlük, barış, umut, sevgi ve huzurun sembolü olan beyaz güvercin uçurdu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel olmak üzere tüm parti örgütüne teşekkür eden Başkan Kocagöz, “Beni yalnız bırakmadılar. Hepinizi gönülden hissettim. Hepinize teşekkür ederim.”dedi.

AYRILIK BİTTİ

“Ayrılık bitti.” diyerek, sözlerini sürdüren Başkan Kocagöz, “Biz merhamet dilemedik, biz adalet diledik. Bu ülkede adalet olduğunu bugün hakim bey gösterdi. Kendisine teşekkür ediyorum. Biz bu yola insanlara hizmet etmek için çıktık. Teleferik kazasında sabahlara kadar kriz yönettik. Böylesi talihsiz bir kaza yaşadık. Adaletsiz bir memleket memleket değildir. O yüzden adalete güvenmek zorundayız. Sadece Kepez’imiz değil, bütün Antalya’mız, hatta bütün Türkiye’miz den inanılmaz mesajlar aldım. Allah öldürmezse insan daha çok güçlenir. Daha çok güçlü müyüz? Artık bu saatten sonra 650 bin nüfuslu Kepez’imiz bizden hizmet bekliyor. Yarından tezi yok, artık laf yok iş var. “ dedi.

CEZAEVİNDE YAZDIĞI DÖRTLÜĞÜ OKUDU

Çok yorgun ve duygulu olduğunu dile getiren Başkan Kocagöz, cezaevinde yazdığı bir dörtlüğü sevenleri ile paylaştı;

Çaresizlik içerisinde çare arıyorsan.

Adalet içinde adaletsizlik yaşıyorsan,

Dışarıdaki sevdiklerin sana kavuşamıyorsa,

Sen onlara kavuşamıyorsan, bittin be arkadaş…”dizeleriyle duygularını dile getirdi.

Başkan Kocagöz,  “İşte geldim. Hiç kimseyi incitmeden geldim. Ne ezen, ne ezilen hakça bir düzen için geldim. “ sözleriyle konuşmasını tamamladı. Cezaevinde bulunduğu sürede Kepez Belediye Başkan Vekilliğini yürüten Prof. Dr. Refik Emre Altekin’e de teşekkür etti.

ÖZLEM BİTTİ, YAŞASIN ÖZGÜRLÜK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’te, “Adalet bugün tecelli etti. Bundan sonrada inşallah hep birlikte azimle, gururla, 5 yıl Gazipaşa’dan Kaş’a kadar Antalya’mızın en büyük nüfusu Kepez’de çalışmalarımıza devam edeceğiz. “ dedi. “Özlem şuanda bitti.” diyerek, sözlerini sürdüren Başkan Böcek, “Yaşasın özgürlük, yaşasın özgürlük, yaşasın özgürlük.” diye konuştu.

GÖZÜN AYDIN OLSUN KEPEZ

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’te, konuşmasına “Hepimiz mutluyuz, bahtiyarız.” diyerek başladı. Zeybek, “Bugün burada Mesut Başkan ile buluştuysak, Döşemealtı’nda Cezaevi’nin önünde nöbet tutan siz Kepezlilere şükran borçluyuz. Bugün, 57 gün sonra Mesut Başkan, layık olduğu belediyenin önünde ise ondan yardım ve desteğini esirgemeyen mahalle muhtarlarına, belediye meclisinde başkan vekilliği seçiminde dimdik yumruk olan Cumhuriyet Halk Partisi gurubuna, seçimler uzamasın diye tercihini değiştirip adayımıza oy veren Milliyetçi Hareket Partisi meclis gurubuna, başkan vekilimize, meclis üyelerimize teşekkür ederim. Ama en büyük teşekkürü bu zor günlerde Mesut Başkanın kıymetli eşine ve ailesine kocaman teşekkür ediyorum. Bir an olsun inançlarını yitirmediler. Genel Başkanımız Özgür Özel de, hepimizi her gün Antalya’ya gönderdi. Cezaevine gittiğimizde bizlere Mesut Başkan teselli verdi. Yolun açık olsun başkanım. Seninle Antalya’nın en büyük ilçesi Kepez çok daha güzel günler, çok çok uzun yıllar yaşayacak. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği bu memlekette en büyük hakkımız olan seçimlerde birinci çıkan başkanımız şimdi layık olduğu yerde. Gözün aydın olsun Kepez. Gözün aydın Antalya” dedi.

Kepez’de bayram; Mesut Kocagöz’e tahliye

Kepez’de bayram; Mesut Kocagöz’e tahliye

Kepez’de bayram; Mesut Kocagöz’e tahliye

Kepez’de bayram; Mesut Kocagöz’e tahliye

Kepez’de bayram; Mesut Kocagöz’e tahliye

Kepez’de bayram; Mesut Kocagöz’e tahliye

Kepez’de bayram; Mesut Kocagöz’e tahliye

Kepez’de bayram; Mesut Kocagöz’e tahliye

Kepez’de bayram; Mesut Kocagöz’e tahliye

Kepez’de bayram; Mesut Kocagöz’e tahliye

Kepez’de bayram; Mesut Kocagöz’e tahliye

Gazete AntalyaGazete Antalya