GÜNDEM
Giriş Tarihi : 31-03-2024 04:54

Yerel seçimler öncesi uyarı! Sosyal medyadaki linklere dikkat

Seçim öncesi dolandırıcılar vatandaşları hedef alıyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, seçimde oy kullanacak vatandaşlar için uyarıda bulundu.

Yerel seçimler öncesi uyarı! Sosyal medyadaki linklere dikkat

Türkiye  yerel seçimlerine saat kala  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinden açıklama geldi. 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde oy kullanacak vatandaşları oltalama riskine karşı uyardı.

Yapılan açıklamada, vatandaşları sosyal medya ve e-posta adresi üzerinden sahte e-devlet görseli ve linklerine karşı dolandırıcıların  oltalama faaliyetleri yürütüldüğü hakkında uyarıda bulunuldu

SAHTE LİNKLERE DİKKAT

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinden yapılan açıklamada şunlara yer verildi.

“Seçmen Kaydı Bilgilerini Doğrulama, Seçmen Kaydı Sorgulama veya Oy Kullanacağınız Sandık Değişti gibi başlıklarla e-Devlet Kapısı arayüzünü taklit ederek size ulaşan kişilere itibar etmemeniz, sizden talep edilen kişisel verilerinizi paylaşmamanız ve iletilen bağlantılara tıklamamanız bilgi ve iletişim güvenliğiniz açısından önem arz etmektedir. Seçmen kaydınız ve bilgileriniz için yalnızca e-Devlet Kapısı (https://turkiye.gov.tr), e-Devlet Kapısı Mobil Uygulaması, https://secmen.ysk.gov.tr, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının Seçmen Sorgulama Mobil Uygulaması ve Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Çağrı Merkezi (444 9 975) resmi kanallarına başvurunuz.”

 

Gazete AntalyaGazete Antalya