GÜNDEM
Giriş Tarihi : 24-07-2023 00:18

Yazıcı'dan 24 Temmuz mesajı

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı

Yazıcı'dan 24 Temmuz mesajı

Vali Ersin Yazıcı mesajında şu ifadeleri kullandı:
"Basın; haber alma, yayma ve ifade özgürlüğümüzün en önemli araçlarındandır. En temel ihtiyaçlarımızın mihenk taşlarından çağımızın olmazsa olmazlarından birisidir. 24 Temmuz 1908 tarihinde basında sansürün kaldırılması demokrasi ve özgürlük yolunda önemli bir adımdır. Bu sebeple 24 Temmuz, basında sansürün kaldırılışının yıl dönümünün yanı sıra basın bayramı olarak kutlanmaktadır.
Çağımız bilgi çağı, teknoloji çağı, enformasyon çağı… Basın ise bu bilgi akışının, teknolojik dönüşümün kilit noktasıdır. Yeni iletişim teknolojileriyle ahenk içerisinde halkımızın beklentilerini en doğru, en tarafsız ve en hızlı şekilde gündeme taşımaktadır. Bu anlamda mesai mefhumu gözetmeksizin emek vererek toplumumuza bilgi akışını sağlayan, toplumsal hafızamızı tarihe not düşen basın mensuplarımız çok özel ve önemli bir görev icra etmektedir.
Çok sayıda önemli organizasyona güven içerisinde ve başarılı bir şekilde ev sahipliği yapan Antalya’mızda, turizm sektörü başta olmak üzere, tüm sektörlerin başarıya ulaşmasında ve bu başarının da ülkemiz ekonomisine yansımasında, basın mensuplarımızın gösterdikleri duyarlılık ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmalar büyük katkı sağlamaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle; Türk basınında sansürün kaldırılışının 115’inci yıldönümünde, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılamak için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan basın mensuplarımıza görevlerinde kolaylıklar diliyor, tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

Gazete AntalyaGazete Antalya